Světový den vody 22.3.2021 - výzva pro děti i rodiče
21.03.2021
Milém děti, víte, že 22. března se po celém světě oslavuje Světový den vody. A proč slavíme tento den? Vodu každý z vás každodenně používá např. k pití, vaření, mytí, splachování a dalším činnostem. Cílem oslav svátku vody je ukázat různá témata související s vodou. Třeba to, že ne každý na světe má vody dost, že vodou často plýtváme a také si jí znečišťujeme. Proto vás tento týden čekají aktivity zaměřené na šetření s vodou. Udělejte si výlet po Zbraslavi a okolí a nafoťte různé zdroje vody (řeku, jezírka, potoky, studánky.....). Fotky pošlete paní učitelkám. Dále zkuste vybrat nějakou činnost, kdy můžete s vodou šetřit....... třeba nemusí téci voda z kohoutku po celou dobu čištění zoubků, nebo mytí rukou. Vyberte si aktivitu a zašlete paní učitelkám fotky, či obrázek, jak můžete vodou šetřit vy. Vaše fotky pak vystavíme ve školce a mohou inspirovat i další kamarády. Do výzvy se zapojí i paní učitelky :o). Hodně zábavy nejen při procházkách.