MŠ NAD PARKEM se nachází v klidné části horní Zbraslavi s původní vilovou zástavbou. Škola je 5 třídní předškolní zařízení. Původně trojtřídní škola z roku 1981 prošla v letech 2004 - 2006 rekonstrukcí spojenou s přístavbou dvou nových tříd. Budovu školy obklopuje zahrada vybavená moderními herními prvky a nedílnou součástí je vlastní dopravní hriště.

V současné době je kapacita školy 140 dětí.

Zaměření školy je přírodovědně ekologické. Posláním školy je vytvoření pozitivního vztahu dětí k přírodě - všemu živému i neživému, včetně prostředí, ve kterém žijí. Klade si za cíl seznámit děti s krásami rostlin, živočichů, ale i důsledky nevhodného využívání a znečišťování životního prostředí. Škola chce nenásilnou formou her, pozorování a praktických ukázek vzbudit u dětí zájem o přírodu a její ochranu, rozvíjet u dětí základy ekologického myšlení.